Wpisy użytkownika Barbie xoxo z dnia 12 kwietnia 2012

Liczba wpisów: 2

beautifulbarbie
 
Pokaż wszystkie (9) ›
 

beautifulbarbie
 
Jak wyglądają związki współczesnych kobiet? Dlaczego mimo całego postępu, wyzwolenia i samodzielności kobiet są one tak niesamodzielne w życiu. I to na własne życzenie. Powód jest całkiem prosty- my same. Wychowanie mężczyzny trwa całe życie. Od małego matki robią z synów „sieroty życiowe”. Przyzwalają na więcej tłumacząc sobie wszystko płcią, sprzątają, prasują, gotują- bo przecież chłopiec czy nastolatek zrobi to źle, niedokładnie, to nie jego rola życiowa. W dalszym życiu następuje syndrom syneczka mamusi. Wychowany pod parasolem ochronnym, w czasie gdy mógł oddawać się nauce i swoim pasjom i dostawał wszystko na tacy może poświęcić się karierze i spełnieniu zawodowym.  Wreszcie spotyka kobietę swojego życia. Czy może aby na pewno kobietę czy matkę w ciele młodej pięknej kobiety?

Mężczyźni do perfekcji opanowali sposoby na złowienie i usidlenie płci pięknej. Kobiety mają się za istoty nadto inteligentne, silne i pewne siebie. Czy aby na pewno? Nie bez powodu wspomnę tutaj o przynależności narodowej- polki są zakompleksione i stłamszone w zarodku. Nie potrafię zrozumieć dokładnie przez jakie czynniki tak się dzieję. Już pomijając kwestie desperatek wyjeżdżających na tropikalne wakacje zauroczone pięknymi słowami Turków czy mężczyzn innych nacji oddają się im w całości (nie wiedząc często, że piękne słowa są tylko podstawową wiedzą na temat prymitywnych pragnień kobiety). Ale o tym innym razem. Pewność siebie i wysokie poczucie własnej wartości jest tłamszone od maleńkości. Dziewczynki mają się nie wychylać, być nazbyt skromne, na komplementy reagować przeczeniem, narzekać na wygląd, wagę, być wykształconą ale nie robić kariery, być dobrą matką, żoną, kucharką, kochanką i codziennie zastanawiać się czy nasz facet przypadkiem nie ma już na oku innej- ładniejszej, zgrabniejszej, młodszej. Myślę, że kobietom po prostu taki stan rzeczy odpowiada- bo jak się czegoś nie lubi, to się po prostu od tego odcina. Mężczyźni chcąc zdobyć kobietę (przede wszystkim psychicznie) potrafią komplementować, dawać do zrozumienia, że są najpiękniejsze, najmądrzejsze, będą idealną żoną i przyszłą matką ich dzieci. I to działa- dziewczyny łykają, widzą księcia z bajki. Dają sobie zrobić dziecko, dają robić z siebie kucharki i sprzątaczki- tłumacząc tekstami jakoby nie chciały by mężczyzna zrobił im bałagan w kuchni lub też one zrobią to lepiej. Jak mężczyzna ma zrobić coś chociaż przyzwoicie skoro nie tylko mamusie lecz potem i przyszłe wybranki robią z nich takie sieroty i dwie lewe ręce?  Uległe, posłuszne, proszące facetów nawet o zgodę dotyczące ich wyglądu i wagi. Czy tak wygląda współczesna kobieta w związku w imię strachu przed samotnością? Bo atrakcyjne dwudziestoparolatki są przekonane, że NIC więcej nie jest w stanie ich może spotkać z obawy przed.. (no właśnie, czym? )

Przyciągamy do siebie osoby podobne do nas, dlatego gdy nasi byli, przyszli, obecni byli idiotami lub prymitywami, spytajmy w głębi duszy dlaczego tak się dzieje. Mądra, świadoma kobieta rzadko wiąże się z człowiekiem który potrafi zrobić niej psychiczną niewolnice.  Dlatego kobiety czasem powinny zastanowić się, czy aby na pewno mają dość do zaoferowania prócz paplaniny o ciuchach, kosmetykach czy innych pierdołach które totalnie pozjadały nam czasami mózg- jak to mówią wszystko dla ludzi, ale w umiarze.  Nie jestem feministką, ale irytująca jest chęć poświęcenia własnego życia, marzeń czy pasji dla kogoś, stawiajmy siebie na pierwszym miejscu i dziewczyny- nauczmy się wychowywać facetów.
  • awatar Miniaturka.: hmm, coś w tym jest. To smutne, że żyjemy w XXI wieku, w Europie, a cały czas jesteśmy postrzegane (i przez mężczyzn, a same siebie tak widzimy) jako gorsze od płci przeciwnej. Pewnie dlatego jestem ciągle sama, bo trudno znaleźć kogoś tak popieprzonego jak ja, haha :D Ale swoją drogą, wolę nie mieć nikogo, niż kogokolwiek, bo takie chwytanie się brzytwy jest bezsensowne i co najmniej głupie.
  • awatar knife: Czy tak wygląda współczesna kobieta w związku w imię strachu przed samotnością? - Niestety tak.. Cóż, owszem, masz rację. Chociaż powiem Ci, że z mężczyzn również nie są tacy chojracy, jak ich opisałaś. I wydaje mi się, że oni też potrafiliby przedstawić jako nas inteligentne, pewne siebie kokietki..
  • awatar knife: I apropo XXI wieku- ja również chciałabym żyć w dawniejszych czasach.. teraz, wszystko jest takie nieromantyczne, błahe i typowe... To już nie ma tego smaku co za lat np 80 :|
Pokaż wszystkie (29) ›